Fortis Logistics

Firma Fortis Logistics powstała w oparciu o ludzi z wieloletnim doświadczeniem w spedycji kolejowej, samochodowej oraz przeładunkach towarów. Pracownicy Firmy z pasją wykorzystują swoją wiedzę świadcząc dla naszych Klientów kompleksowe usługi logistyczne, wspomagają ich w wyborze optymalnej drogi przewozu oraz środka transportu.

Fortis Logistics pragnąc sprostać wymaganiom Klienta podchodzi do każdego z nich indywidualnie, posługując się innowacyjnością w oferowanych rozwiązaniach logistycznych. Firmie w codziennej działalności przyświecają wartości takie jak: szybkość, niezawodność, bezpieczeństwo, zaufanie.

Kompleksowe rozwiązania logistyczne

Fortis Logistics Group oferuje kompleksowe usługi logistyczne, począwszy od wyboru najkorzystniejszej trasy i środków transportu, po załatwienie formalności celnych i dostarczenie ładunku do miejsca przeznaczenia. Nasza firma obsługuje kluczowy korytarz transportowy, obejmujący najważniejsze kierunki eksportowo-importowe w naszym regionie.

Obsługa
“door to door”

Pozwala ona na pełną obsługę spedycyjną Klienta od momentu odbioru towaru do momentu dostarczenia go do odbiorcy, z uwzględnieniem transportu multimodalnego, ewentualnych przeładunków, magazynowania, formalności celnych oraz innych usług niezbędnych do wykonania zlecenia.

Odbiór w miejscu nadania

Na życzenie Klienta usługę przewozu realizujemy od odebrania ładunku od nadawcy aż do momentu dostarczenia go do finalnego adresata. Atutami tego rozwiązania jest skrócenie czasu dostawy, optymalizacja kosztów oraz maksymalizacja bezpieczeństwa towaru, będącego pod pieczą sprawdzonego spedytora.

Transport

Transport to nasza kluczowa specjalizacja, a jednocześnie pasja. Oferujemy przewozy drogą lądową, kolejową i morską, a także transport kombinowany, dobierając zawsze środek i drogę transportu do potrzeb i możliwości Klienta. Skuteczność w organizacji transportu zapewnia nam bogate doświadczenie spedycyjne, jak i własne zaplecze transportowe, w tym flota samochodów ciężarowych, tank-kontenerów i naczep podkontenerowych.

Przeładunek

Nasza firma specjalizuje się w obsłudze szerokiego spektrum towarów: sypkich, płynnych, paletowych, kontenerów, materiałów niebezpiecznych, odpadów i innych. Dysponujemy doskonale zaopatrzonymi terminalami przeładunkowymi oraz nowoczesnym sprzętem. Jesteśmy liderem w tej płaszczyźnie nie tylko ze względu na posiadane zaplecze logistyczne, ale również ze względu na gotowość do podejmowania wyzwań, dokonywania inwestycji i wdrażania innowacji.

Magazynowanie

Wieloletnie praktyka w przeładunkach różnego typu towarów umocniła naszą pozycję specjalisty w zakresie składowania i magazynowania. Elastycznie wybieramy miejsce, sprzęt i wykwalifikowany personel, zapewniający bezpieczne i optymalne magazynowanie ładunków. Dysponujemy również własnymi punktami przeładunkowymi, halami i placami, co pozwala nam minimalizować koszty i oferować atrakcyjne ceny.

Formalności celne

Wśród naszych wieloletnich i sprawdzonych partnerów są agencje celne, uwzględniające szczególne potrzeby Klienta oraz specyfikę towaru. Współpracujące z nami agencje nie tylko organizują odprawę celną, ale przede wszystkim dobierają optymalne rozwiązania, zapewniając również usługi towarzyszące, w tym konsultacje w zakresie przepisów celnych, świadectwa pochodzenia, fumigacji, zgłoszenia do kontroli PIORIN, IJHARS, SANEPID, WET itp.

Dostarczenie do miejsca przeznaczenia

Punktem kulminacyjnym usługi jest doręczenie przesyłki do kontrahenta. Mając na uwadze zadowolenie naszego klienta, dbamy o terminowe i bezpieczne przekazanie ładunku. Nasze działanie cechuje profesjonalizm. Konsultujemy alternatywne rozwiązania, przeszkody w przewozie i warunki rozładunkowe finalnego odbiorcy. Dzięki temu Klient jest na bieżąco informowany o postępach w dostawie. Nie boimy się uwag Klienta, gdyż naszym celem jest długoterminowa współpraca, oparta na zaufaniu i skutecznej komunikacji.